YouTube Facebook

 

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK wywodzi się z organizowanego przez wydawnictwo Przeglądu Piosenki Religijnej przeprowadzonego po raz pierwszy w 1996 roku. Ze względu na rosnące zainteresowanie przeglądem wydawnictwo zaprosiło do współorganizacji Telewizję Polską oraz władze miasta Nowy Sącz, nadając temu wydarzeniu charakter ogólnopolski. Od tego czasu co roku spływają do wydawnictwa setki zgłoszeń. Dzieci na przesłuchania konkursowe przygotowują dwie piosenki, w tym jedną z repertuaru zespołu Promyczki Dobra. Wśród utworów prezentowanych przez dzieci mile widziane są kompozycje premierowe, autorskie oraz piosenki o treści religijnej. Koncert finałowy zazwyczaj odbywa się w czerwcu na rynku Nowego Sącza.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, instruktorom oraz opiekunom za przesłane nagrania. W tym roku nadesłano 93 zgłoszenia,  z pośród których Jury preselekcyjne wyłoniło następujących Laureatów XIV Ogólnopolskiego Festwalu Piosenki Dziecięcej SKORWONECZEK 2017 (zobacz listę).

Wszystkie osoby zakwalifikowane prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do piątku 30 czerwca  do godziny 12:00  pod nr tel. 18 443 44 00 kom. 605 060 388 lub mailowoTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., oraz sprawdzenia poprawności danych (repertuaru, miejscowość,).

Osoby zakwalifikowane  bardzo prosimy o  przesłanie swoich podkładów muzycznych w formacie plików Mp3, WMA, lub WAV na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do piątku (30.06) do godziny 15:00 lub dostarczenie na próbie akustycznej w poniedziałek 3 lipca na nośnikach USB,  nośniki CD, DVD nie będą obsługiwane!

 

Bardzo prosimy, aby uczestnicy festiwalu przygotowali się do nagrań telewizyjnych uwzględniając następujące sugestie:

1. Przedstawiamy się w kilku zdaniach (ile mam lat, gdzie mieszkam i jaka jest moja rodzina).

2. Czy mam jakąś pasję poza śpiewaniem – czyli co najbardziej lubię robić?

3. Najciekawszy dzień mojego życia - co się wtedy wydarzyło?

4. Moje najmilsze wspomnienie …

5. Co sprawia mi przykrość, a co mnie cieszy, sprawia mi radość

6. Moje największe marzenie

7. Dlaczego przyjechałam/ przyjechałem na festiwal? Który raz biorę udział w festiwalu i dlaczego przyjeżdżam do Nowego Sącza

8. Dokończ zdanie – śpiewam bo……

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

Termin:             3-7 lipiec 2017

Kategorie:        przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum

Zgłoszenia:      Zgłoś udział (FOMULARZ ZAPISU online)  UWAGA! Termin wysyłania zgłoszeń przeniosiono do 5 czerwca 2017!

Kwalifikacja:     na podstawie nadesłanego zgłoszenia- nagrania (CD lub mp3)

Finał:                3-7 lipca 2017

Program finału  Pobierz program

Plakat:             Pobierz plakat

Regulamin:      Regulamin 2017

Repertuar:       Repertuar 2017 (obowiązkowy)

Posłuchaj:

                         1.Boże Mój                   słowa (druk)

                         2. Pani Fatimska            słowa (druk)

                         3. Aureola? Aureola!     słowa (druk)

                         4. Bądź dobry               słowa (druk)

                         5. Plany na maksa          słowa (druk)