YouTube Facebook

Mały Promyczek, to stosunkowo młody, katolicki miesięcznik dla dzieci przedszkolnych (wydawany od grudnia 2016 r).

Gorąco pragniemy, aby Mały Promyczek wspomagał rodziców w wychowywaniu dzieci, a im samym przysparzał dużo radości i zabawy. Jest to pierwszy, niosący wartości chrześcijańskie miesięcznik, który, mamy nadzieję, będzie rozwijał wrażliwość dziecka na Dobro i drugiego człowieka. Każdy numer to porcja łamigłówek i zadań dostosowanych do wieku 3-6 lat oraz materiały do prac techniczno-plastycznych nawiązujące do bieżących wydarzeń z kalendarza.  

Redaktor naczelny: ks. Andrzej Mulka

Redaktor prowadzący: Katarzyna Pawłowska

Rada programowa 2019/2020:

 • Teresa Biernat- dyplomowana nauczycielka edukacji przedszkolnej, emerytowana dyrektor przedszkola, prywatnie szczęśliwa babcia
 • Olga Dziwulska- architekt, z zamiłowania ilustratorka
 • Sandra Początek- teolog ze specjalizacją pedagogiczną, żona, mama Mateusza i Hugo, autorka bloga niezwyklapodroz.pl
 • ks. Bogusław Tokarz- katecheta, wychowawca, opiekun tarnowskiego ośrodka Spotkań Małżeńskich
 • o. Zbigniew Szulczyk SJ- katecheta i duszpasterz dzieci i młodzieży, współautor książki "Słucham serduszka" Wyd.WAM oraz programu rekolekcji "Spotkanie z Chrystusem"
 • Michał Pawłowski- autor scenariuszy komiksów dla dzieci, doradca życia rodzinnego, mąż i ojciec Natalii, Szymona, Jerzego i Marcina
 • Katarzyna Dąbrowska- autorka ilsutracji wielu książek dla dzieci, w miesięczniku przygotowuje rozrywki oraz czuwa nad składem DTP, żona i mama Joachima i Janka

W roku 2019/2020 wspópracują z nami: Izabela Michta (Czytamy razem Pismo święte), Karolina Kucharska (il.), Małgorzata Mrówczyńska (il.), Jadwiga Żelazny (il.), s. Izajasza Kowalczyk (Modlitwy dzieci, Skarby Mszy świętej), Katarzyna Olbromska (il.)

Stałe rubryki w 2019/2020:

W roku szkolnym 2019/2020 każdy numer obejmuje następujące rubryki:

 •  Słowo do rodziców- inspiracje i przemyślenia Sandry Początek, autorki bloga niezwyklapodroz.pl
 • Poznaję przyrodę - ciekawostki o zwierzętach
 • Modlitwa dziecka- modlitwy dla dzieci oraz kilka słów o modlitwie dla rodzica przygotowuje s. Izajasza, karmelitanka (il. Olga Dziwulska)
 • Czytamy razem Pismo święte- wierszowana opowieść biblijna autorstwa Izabeli Michty wraz z piękną ilustracją szczegółową w celu szukania wskazanych obrazków (Karolina Kucharska) pozwolą dzieciom poznawać Pismo święte
 • Stefanek z Krainy Czerwonego Serduszka- opowiadanie, które pomaga dzieciom odkrywać świat uczuć i duchowości, prowadzi do poznania Boga, jako Stwórcę i uczy szanowania darów Boga. Autorem opowiadań jest jezuita, katecheta i duszpasterz dzieci i młodzieży o. Zbigniew Szulczyk. Opowiadanie ilustruje Katarzyna Olbromska.
 • Pracownia plastyczna- to pomysły autorstwa Sandry Początek na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Do wykonania prac nie będę potrzebne wymyślne materiały. Wartością tutaj jest wspólna praca, możliwość obserwowania jakie postępy manualne robi dziecko, oraz na rozmowę- bo każdy temat pracy ma jeszcze wymiar duchowy!
 • Przysmaki księdza Bogusia- przepis na smaczną i zdrową przekąskę dla przedszkolaków do wspólnego wykonania wraz z dzieckiem. Przejrzysty przepis krok po kroku zachęca dzieci do pomagania podczas gotowania i pieczenia. Autorem przepisów jest ks. Bogusław Tokarz, pasjonat gotowania.
 • Wyobraź sobie- quiz przedstawiający problem z jakim dziecko może się spotkać na co dzień- co trzeba wtedy zrobić, jak rozwiązać sytuację, jak się zachować? Które rozwiązanie będzie prawidłowe? Rozmawiajcie! Problematyczne sytuacje spisuje p. Teresa Biernat, pedagog przedszkolny z wieloletnim doświadczeniem. Ilustracje rysuje ołówkiem i koloruje Małgorzata Mrówczyńska, autorka strony FB "Z ołówkiem do Nieba".
 • 3 strony zróżnicowanej rozrywki. Pomysł i realizacja Katarzyna Dąbrowska, ilustratorki wielu książek dla dzieci.
 • Święty miesiąca- opowiada Michał Pawłowski, autor scenariuszy komiksowych, natomiast kolorowankę przygotowuje Katarzyna Dąbrowska
 • Skarby Mszy Świętej- cykl prowadzony przez s.Izajaszę, z ilustracjami Izabeli Madeji pozwoli dzieciom lepiej poznać wnętrze kościoła oraz poprowadzi je do bardziej świadomego uczestniczenia we Mszy Świętej. W rubryce znajdują się elementy do wycięcia i wklejenia do książeczki. Książeczka dostępna jest wraz z numerem wrześniowym (Mały Promyczek nr 9/2019).

Miesięcznik kosztuje 5 zł, w prenumeracie 30 zł (6 numerów), 55 zł (11 numerów).

Miesięcznik można zamawiać w naszym SKLEPIE INTERNETOWYM