YouTube Facebook

Spis treści

Ta sympatyczna inicjatywa pojawiła się bardzo spontanicznie w Roku Przedszkolaka 2008/2009 ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W porozumieniu z siostrami zakonnymi prowadzącymi przedszkola zdecydowaliśmy się na Pierwszą Pielgrzymkę Przedszkolaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w piątek przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Pomysł tak się spodobał, że odtąd co roku w dniu modlitw za dzieci (w środę podczas nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia) dzieci z krakowskich i okolicznych przedszkoli spotykają się na modlitwie przed obrazem Jezu Ufam Tobie. Oprócz katechezy i modlitwy w kościele, dzieci zapraszane są do wspólnego śpiewania i zabawy przy polowym ołtarzu wraz z zespołem Promyczki Dobra.

W 2014 roku z okazji kanonizacji Jana Pawła II pielgrzymowaliśmy z dziećmi z Łagiewnik do Sanktuarium św. Jana Pawła II. W następnym roku, ze względów organizacyjnych, zmieniliśmy kierunek: rozpoczęliśmy pielgrzymkę w Sanktuarium św. Jana Pawła II i pielgrzymowaliśmy do Łagiewnik.

XIII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

 


XII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

W wydarzeniu wzięło udział ponad 540 dzieci wraz z opiekunami.

Relacja w krakowskim Gościu Niedzielnym TUTAJ

 

Program:

10:00 aula Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia- premiera filmu św. Jan Paweł II z serii Łukasz Strażnik Skarbów (15 min.) oraz koncert zespołu Promyczki Dobra (dla chętnych, ilość miejsc ograniczona)- UWAGA BRAK WOLNYCH MIEJSC

11:00 Ołtarz Polowy- rozpoczęcie pielgrzymki, przejście przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (ucałowanie relikwii św. Faustyny Kowalskiej) oraz uroczyste wejście do Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

11:30 Bazylika Bożego Miłosierdzia- katecheza oraz wspólna modlitwa Koronką.

12:15 aula Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia- premiera filmu św. Jan Paweł II z serii Łukasz Strażnik Skarbów (15 min.) oraz koncert zespołu Promyczki Dobra (dla chętnych, ilość miejsc ograniczona)

Prosimy o wytypowanie 2-3 dzieci do wezwań w modlitwie Koronką.

Zachęcamy aby przedszkola przybyły z przygotowanymi przez siebie „znakami”- chorągwiami lub proporcami. Niech wspólne ich wykonanie będzie również elementem przygotowania dzieci do pielgrzymki.

Zgłoszenia do 15 kwietnia 2019r. przyjmujemy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., osoba do kontaktu Katarzyna Pawłowska, 530-789-652.

W zgłoszeniu, prosimy o podanie: nazwa przedszkola, ilość uczestników (dzieci+opiekuni), czy przedszkole jest prenumeratorem Małego Promyczka. 

 

 

 

 


II PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 9 kwietnia 2010 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyła się po raz drugi Pielgrzymka Przedszkolaków organizowana przez Wydawnictwo "Promyczek", w czasie której dzieci z krakowskich przedszkoli wspólnie się modliły przed obrazem Jezusa Miłosiernego, oraz wspólnie się bawiły w czasie koncertu zespołu „Promyczki Dobra”.


 III PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

Dziękujemy przedszkolakom oraz ich opiekunom za udział w III Pielgrzymce, która odbyła się 29 kwietnia 2011. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przybyło około 400 dzieci z 9 przedszkoli z Krakowa i okolic. Prz pięknej, słonecznej pogodzie mali pielgrzymi wraz z zespołem Promyczki Dobra śpiewały i tańczyły na chwałę Panu Bogu.


VIII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

Za nami już ósme pielgrzymowanie do Sanktuariów św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia. W dniu 30 marca 2016 roku ponad 600 dzieci z Krakowa i okolic (Gołkowice Górne, Skawina, Brzesko) wspólnie modliło się Litanią do św. Jana Pawła II oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem pielgrzymki była zabawa i koncert Promyczków Dobra przy starym polowym ołtarzu. Wielką radością było patrzeć na roześmiane dziecięce buzie śpiewające głośno: Jezu, ufam Tobie… czy Aureola, aureola marzy nam się od przedszkola… Dodatkową atrakcją był konkurs układania z klocków wizerunków Apostołów Miłosierdzia. Zgodnie z ewangelicznym przekazem: „ostatni będą pierwszymi” główna nagroda, Klocki Edukacyjne AUREOLA powędrowały do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia nr 2, któremu ułożenie zajęło najwięcej czasu. 


 9-tą Pielgrzymkę Przedszkolaków, odbyła się  w dniu 19 kwietnia 2017 roku.

Razem z Przedszkolakami modliliśmy się w Saknkuarium św. Jana Pawła II, później wspólnie przeszliśmy do Sanktuariumn Bożego Miłosierdzia.

Przedszkola prosiliśmy o:

1. Przygotowanie SERDUSZKA od przedszkola lub od każdej grupy (maksymalna wielkość 10 x 10 cm) z wypisaną intencją modlitewną odmawianą przez wybrane dziecko w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Prosimy także o przygotowanie małych serduszek (max 5 x 5 cm) z imionami dzieci, które biorą udział w pielgrzymce. Serduszka prosimy spiąć sznureczkiem lub agrafką, tak aby przypadkowo nie rozsypały się w transporcie i dały się łatwo i szybko przymocować do przygotowanej przez organizatora styropianowej tablicy.

2. Prosimy o nauczenie dzieci słów pieśni do św. Jana Pawła II 

Święty Janie Pawle Drugi
Przedszkolaki – jak świat długi –
Przez Maryję i przez Ciebie
Cześć oddają Bogu w niebie!

3. DZIECI MÓWIĄCE MODLITWY

Prosimy o wytypowanie przedstawicieli przedszkola do przeczytania/powiedzenia modlitw. Prosimy by dzieci były dobrze przygotowanie a modlitwy wypowiadały powoli z ładną dykcją.

-w Sanktuarium JP II - 1 dziecko do intencji jaką wybrało przedszkole

-w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - ok. trójka dzieci do wezwań koronki – „Dla Jego bolesnej męki”

4. CHORĄGWIE, PROPORCE

Zachęcamy aby przedszkola przybyły z przygotowanymi przez siebie „znakami”- chorągwiami lub proporcami. Niech wspólne ich wykonanie będzie również elementem przygotowania dzieci do pielgrzymki.

5. PIOSENKI

W ramach przygotowań do pielgrzymki zachęcamy do zapoznania się z piosenkami oraz nową melodią Koronki do Bożego Miłosierdzia wraz z gestami.

Pani Fatimska

 

Przyjdź Panie ze swą łaską

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

Intencje do wyboru:

1. Za dzieci- zajęta (Przedszkole nr 7 S. Serafitek, Kraków)

2. Za rodziców/rodziny- zajęta (Przedszkole im. M.Kaworek, Kraków/ Przedszkole nr 42 S. Urszulanek, Kraków)

3. Za babcie i dziadziusiów - zajęta (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Joanny Molli w Krakowie)

4. Za nauczycieli i wychowawców- zajęta (Przedszkole przy ZS w Waganowicach, Oddział Przedszkolny przy ZS w Wadoowicach)

5. Za kapłanów- zajęta (Przedszkole Parafialne nr 188, Kraków)

6. Za Papieża Franciszka- zajęta (Przedszkole Parafii Chrystusa Króla, Kraków)

7. Za Kościół - zajęta (Przedszkole Niepubliczne im, Św. Józefa w Woli Rzedzińskiej)

8. Za Polskę- zajęta (Przedszkole S. Urszulanek, Siersza)

9. Za chorych i cierpiących (Przedszkole Ochronka Zgr. SS BNP, Okulice)

10. Za smutnych - zajęta (Przedszkole Parafialne pw. bł. Karoliny Kózkównej w Mokrzyskach)

11. Za prześladowanych z powodu wiary

12. Za bezdomnych i biednych- zajęta (Przedszkole S. Sercanek, Kraków)

13. Za więźniów - zajęte (Przedszkole Niepubliczne Sióśtr Felicjanek, Kraków)

14. Za ludzi będących zniewolonym grzechem

15. Za zmarłych - zajęta (Przedszkole Niepubliczne im, Św. Józefa w Woli Rzedzińskiej)

16. Za kraje opętane wojną (Przedszkole S. Miłosierdzia, Krzeszowice)

17. Za pogan i nieznających Chrystusa

18. Za dusze cierpiące w czyśćcu