YouTube Facebook

Na czas adwentu przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę, zarówno dla parafii, jak i indywidualnych odbiorców. 

Roraty "Różne oblicza naszej Mamy" to propozycja kazań podczas mszy świętej roratniej. Każdego dnia dzieci będą towarzyszyły Maćkowi i Jadzi, których Dziadek zabierze na szlak polskich sanktuariów maryjnych. Podczas pielgrzymki dzieci poznają historię różnych wizerunków Marii, legendy związane z danym miejscem, a przede wszystkm dowiedzą się jak mogą naśladować Matkę Bożą, aby jeszcze mocniej kochać Jej Syna.

Nowością w tym roku są domowe roraty. W adwencie od poniedziałku do soboty na stronie roraty.promyczek.pl będą prezentowane animacje z historią jednego z polskich sanktuariów maryjnych. Po wysłuchaniu i obejrzeniu zachęcamy dzieci do przyklejenia naklejki na adwentowy witraż oraz zaśpiewania z Promyczkami Dobra adwentowej piosenki. Witraże z naklejkami dla indywidualnych odbiorców można zamawiać w naszym sklepie internetowym: sklep.promyczek.pl. Nasza propozycja może być również przydatna w momencie, kiedy dziecko choruje lub z innych przyczyn nie mogło uczestniczyć we mszy świętej roratniej.

 

Do akcji domowych rorat można również dołączyć na FB: link do wydarzenia

Dla przedszkolaków przygotowaliśmy kalendarz adwentowy, dostępny wraz z grudniowym numerem Małego Promyczka (kup teraz). 

Tegoroczny kalendarz adwentowy zachęca dzieci, aby poprzez wykonywanie dobrych uczynków przygotowały swoje serca na przyjście Najważniejszego Gościa. Nie znajdziecie w nim zadań związanych z pieczeniem pierniczków czy śpiewaniem świątecznych piosenek. Są w nim zapisane konkretne zadania do wykonania każdego dnia. Może tak się zdarzyć, że dziecko będzie potrzebowało pomocy dorosłego aby wykonać  zadanie. Najważniejsze będą jego chęci i świadomość, że poprzez starania jego serduszko przygotowuje się na narodziny Pana Jezusa. Zadania polegają na tym, aby danego dnia w szczególny sposób skupić się na jednej z opisanych aktywności. Zadania mają uczyć dzieci samodzielności, ofiarności i budować waszą wspólnotę rodzinną. Zapytajcie dziecko jaki dobry uczynek w danym zadaniu widzi. Np. samodzielne zapięcie kurtki jest dobrym uczynkiem wobec osoby, która zawsze to robiła i wobec siebie (nabycie nowej umiejętności); modlitwa - pomaga duszom przebywającym w czyśćcu, itd… Cyfry w okienkach odpowiadają kolejnym dniom grudnia (czyli 1 oznacza dzień pierwszy grudnia, 2 to drugi grudnia, itd.). Najlepiej rano, otwórzcie odpowiednie okienko i przeczytajcie zadanie. Na wykonanie zadania przeznaczcie cały dzień. Wieczorem dziecko może pokolorować ikonkę. Zachęcamy, aby np. po upływie tygodnia sprawdzić razem z dzieckiem, czy udało się wykonać wszystkie zadania. Wtedy można zakleić okienka i wytłumaczyć dziecku, że ważne jest wykonanie zadania i że Pan Bóg widzi nasze dobre uczynki, nawet jeżeli nikt inny z otoczenia ich nie widzi. Dziecko będzie miało namacalne doświadczenie, że dobry uczynek został zrobiony, i jest tam ukryty w zaklejonym okienku. Finalnie, takie postępowanie pozwoli również otrzymać piękną ilustrację z szopką na czas świąt.

Życzymy miłego, adwentowego czasu!