YouTube Facebook

 

  "Aureola - od Stanisława do Karola" to pełne ciepła codziennych rozmów spotkania rozśpiewanego rodzeństwa Karolinki i Piotrusia (kukiełek) z zakonnikiem Nikodemem (aktorem) i maleńką, białą jak anioł papugą Mądralką (pacynka). Bohaterowie widowiska spotykają się w namiastce Raju-klasztornym ogrodzie z OKNEM DO NIEBA, w którym kryje się „aureoloskop”. Ogród jest pełen śladów legend i tajemnic związanych z polskimi świętymi. To tutaj w dzieciach rozbudzana jest ciekawość fenomenem świętych-przyjaciół Pana Boga. Dzieciom, poprzez przykłady z ich życia prezentowane są takie wartości i cnoty jak altruizm, czystość, poświęcenie, męstwo, pobożność, hojność i wiele innych.

Kliknij po więcej informacji oraz zwiastuny filmów     DOMEK NA SKALE - filmy, które formą przypominają, tak lubianą przez dzieci Ulicę Sezamkową. Bohaterowie: brat Jan (aktor), Renatka (lalka sceniczna) mieszkają w domku na skale wraz ze swoimi przyjaciółmi: myszką Tymkiem i żabą Leopoldem. Jest czas na śpiew, pląsy, opowieści ale czasami zdarzają się tez trudne chwile - kłótnie, zazdrości czy nieporozumienia. Na szczęście wtedy przychodzi z pomocą brat Jan, który potrafi przepędzić najczarniejsze chmury nad głowami naszych ulubieńców. Kłopotliwe, a niekiedy zabawne sytuacje przypominają ewangeliczne przypowieści, które opowiada zakonnik. W  każdym z 20 półgodzinnych filmów dzieci poznają jedną z przypowieści Pana Jezusa i jej odniesienie do czasów współczesnych.

Kliknij po więcej informacji oraz zwiastuny filmów
„Opowieści Biblijne ze Starego Testamentu” to animowane historie o wierze i tradycji Izraela. Filmy ukazują dzieciom bohaterów Starego Testamentu, m.in. królów i proroków. Pięknie pokazane historie wprowadzają dzieci w świat Biblii i stanowią zachętę do samodzielnego zgłębiania tajemnic Pisma Świętego.

„Opowieści Biblijne z Nowego Testamentu” to wspaniale zrealizowane animowane historie o życiu i działalności Jezusa Chrystusa. Na 6 płytach zamieszczono aż 24 filmy z wybranymi historiami z kart Nowego Testamentu.

Kliknij po więcej informacji oraz zwiastuny filmów


    Album „Niezwykłe Opowieści” to imponujący zbiór 11 półgodzinnych animowanych filmów dla dzieci na 5 płytach DVD, zrealizowanych przez CCC of America w latach 80. i 90. XX w. Te unikalne ze względu na typowo katolicką tematykę filmy cieszą się wielką popularnością na całym świecie i prezentowane są w wielu wersjach językowych. Po raz pierwszy pojawiają się w języku polskim z dubbingiem. Dodatkowym atutem jest zachowana wersja anglojęzyczna.

Kliknij po więcej informacji oraz zwiastuny filmów


Na serię składa się 5 płyt DVD z aż 60-cioma animowanymi filmami o najbardziej znanych świętych (zobacz spis). Filmy zostały zrealizowane przez włoską Telewizję RAI TRADE, natomiast nad wersją polską pracowało studio EUROCOM. Przy dubbingach współpracowało ponad 30 znakomitych aktorów, a w rolę narratora wcielił się Piotr Fronczewski.

Seria została objęta honorowym patronatem Prymasa Polski, Kardynała Józefa Glempa

Kliknij po więcej informacji oraz zwiastuny filmów


Piosenka z serii filmów "Łukasz - Strażnik Skarbów":

Podczas swojej jednej z przygód w Morzu Galilejskim, Łukasz poznaje Jezusa. Pozostając pod wielkim wrażeniem tego spotkania, wraz ze swoim przyjacielem, żółwiem Noe zbiera i opowiada przyjaciołom największe historie z czasów Jezusa, jak również historie świętych ludzi, którzy poszli Jego śladem.

Część 1 "RADOŚĆ I MIŁOŚĆ"

Kolejne części już w przygotowaniu...

 

Kliknij po więcej informacji


Niezwykłe spotkanie z niezwykłą księgą

Film dla dzieci Biblia Niezwykła księga to zaproszenie, aby pokazać dzieciom Pismo Święte jako interesującą i inspirującą księgę. Dwie wesołe myszki: energiczny Warkot i mała Riki zabiorą dzieci w muzyczną podróż w świat Biblii, a ich przewodnikiem będzie nie kto inny, jak utytułowany mysi profesor dr Tadeusz Dobromysz. Dzieci dowiedzą się, że Biblia „To nie są tylko słowa, nie tylko papier, druk. To miłosny jest list, co z góry nam przysłał jedyny Bóg”.

Klijknij po więcej informacji oraz zwiastuny filmów


Wasz Kolega - Hugo - poszukując ciekawych historii w książkach, odnajduje swojego imiennika, który żył w Hiszpanii, ponad 600 lat temu. Wędrując z nim do Barcelony i i do maryjnego sanktuarium w Montserrat, dowiaduje się, jak żyli ludzie w czasach średniowiecza. W każdym odcinku poznajemy aspekty wiary chrześcijańskiej, wplecione w zabawne, codzienne wydarzenia i przygody głównego bohatera.

Film odpowiedni dla dzieci w wieku 4+. W klasach 1-3 historia Hugo może zostać wykorzystana do omówienia następujących problemów: rozłąka rodziny, emigracja za pracą, świadectwo wiary, niesłuszne pomówienie, zazdrość.

Czas: 78 min (13 części po ok. 6 min)

Kliknij po więcej informacji oraz zwiastuny filmów


Teledyski zespołu dziecięcego Promyczki Dobra

Zespół PROMYCZKI DOBRA, a wcześniej PROMYCZKI to zespół dziecięcy działający w Nowym Sączu od 1991 roku. Przez długi czas dzieci z zespołu śpiewały lubiane piosenki pielgrzymkowe i oazowe. W roku 2003 zespół rozpoczął współpracę z kompozytorem i pianistą jazzowym Joachimem Menclem, który dla zespołu komponuje piosenki, tworzy aranżacje i jest producentem muzycznym nowych płyt.​ Z okazji Roku Wiary (2013) roku zespół zwrócił się z prośbą do krakowskiego kompozytora Piotra Pałki o skomponowanie pieśni liturgicznych i części stałych na msze dla dzieci. Począwszy od 2015 roku zespół włączył do swojego repertuaru kompozycje Dariusza Janusa napisane do serii filmów AUREOLA – od Stanisława do Karola.

Kliknij po więcej informacji oraz teledyski zespołu


Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK z Nowego Sącza co roku proponuje temat na roraty. Od roku 2018 przygotowujemy również materiały wideo. 
Pierwsze materiały wzbogacone filmami to "Patronowie Polski": na każdy dzień rorat przygotowaliśmy filmy - modlitewne dialogi dzieci ze świętymi patronami Polski. W kolejnych dniach na pytania dzieci będą odpowiadać: - Św. Stanisław Kostka - Św. Wojciech - Św. Stanisław Szczepanowski - Św. Andrzej Bobola

W 2019 roku zaproponowany przez nas temat to "RÓŻNE oblicza naszej MAMY"

Po szczegóły zapraszamy na stronę: roraty.promyczek.pl 

 

Klijnij po więcej informacji oraz materiały filmowe