YouTube Facebook

Film „Szalony Maks” będzie miał 12 minut. Do tworzenia postaci i animacji przystąpiła cała ekipa bielskiego studia, którą to kieruje reżyser Marek Burda. Autorką scenariusza jest Krystyna Blachura ze Studia Filmów Rysunkowych. Umieściła w nim m.in. historie z dzieciństwa bohatera. Producentem wykonawczym ze strony Studia jest jego dyrektor Maciej Chmiel.

Muzykę do filmu zrealizował Joachim Mencel. Wydawnictwo zaprosiło do nagrań Piotra Klimę z Katowic i Antoninę Kruszyńską z Cieszyna, którzy są laureatami Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej “Skowroneczek”, a także dzieci z zespołu “Promyczki Dobra”.

– Film zatytułowaliśmy „Szalony Maks”, ponieważ bracia św. Maksymiliana często nazywali go szaleńcem Niepokalanej. Niektórzy żartobliwie zwracali się do niego „Szalony Maksio”. Jego pomysły były szalone i niesamowite, ale wszystkie na większą chwałę Niepokalanej – powiedział  ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa Promyczek.

Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie i nadesłane prezentacje. Podziękowania składamy także  Rodzicom i Nauczycielom doceniając ich zaangażowanie przy realizacji nagrań. Wpłynęły 93 zgłoszenia: 46 w grupie młodszej oraz 47 w grupie starszej.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 5 sierpnia, w czwartek o godz. 15:00 w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. 

Lista finalistów dostępna jest w zakładce konkursu TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie przedszkolaki i uczniów z młodszych klas szkoły podstawowej.  Poznajcie "Legendę o cudownym obrazie" i wyrecytujcie lub pięknie przeczytajcie jej tekst. Więcej informacji w zakładce KONKURSY.

 

Rozmawiam z Łukaszem Zabdyrem, który od ponad 20 lat jest szczęśliwym mężem jednej żony i ojcem trójki dzieci, a od 25 lat jest grafikiem i zajmuje się ilustracją książek dla dzieci.

– Łukaszu, w majowym numerze miesięcznika dla dzieci „Promyczek Dobra” ukaże się pierwszy odcinek twojego komiksu Święty Józef – opiekun Odkupiciela. Skąd pomysł na komiks o Świętym Józefie? Wiem, że powstał on jeszcze przed ogłoszeniem roku tego świętego.

– Kilka lat temu byłem z rodziną w górach, w miejscowości Małe Ciche. Tam znajduje się przepiękna drewniana świątynia, której patronem jest Święty Józef. Szczególną uwagę przykuwa w niej ołtarz główny, w którym centralne miejsce zajmuje figura Józefa przebranego w góralski strój. Było to dla mnie inspiracją, aby zastanowić się nad postacią Józefa i nad jego obecnością w moim życiu. Przekaz ewangeliczny, który stanowi podstawę do snucia opowieści na temat Świętego Józefa, jest dość skąpy, natomiast mamy wiedzę archeologiczną i historyczną zgromadzoną przez setki lat. Wiemy, jak wygląda Ziemia Święta, możemy odtworzyć stroje z tej epoki i na tej bazie możemy stworzyć historię przybliżającą postać Józefa. Rozważając te kwestie, wpadłem na pomysł, żeby stworzyć krótką historię przeznaczoną nie tylko dla dzieci czy młodzieży, ale też dla starszych – nawet dla mnie samego – aby tę postać poznać lepiej: zobaczyć, w jakim miejscu Józef żył, jak się ubierał, jak wyglądała świątynia, do której chodził z Maryją i Jezusem składać ofiary. To wszystko jest opisane w Ewangelii, natomiast trudno sobie to wyobrazić. Komiks daje taką możliwość, gdyż oprócz tekstu jest tu również obraz.

Poznaj przyjaciół świętego Józefa!

Trwa Rok św. Józefa. Z tej okazji zapraszamy Was na kanał YouTube Promyczek NS , gdzie dziewiętnastego dnia miesiąca do końca roku 2021 będziemy publikowali krótkie filmy ze świadectwem osób.

W pierwszym odcinku wystąpi biskup kaliski Damian Bryl. Aby zobaczyć kliknij TUTAJ.

 

Prasa katolicka pomaga i wspiera w działaniach duszpasterskich. Przedstawia chrześcijański punkt widzenia na większość ważnych społecznie i życiowo kwestii. Pomaga również rodzicom w katolickim wychowaniu ich dzieci. Wiedząc jak ważną kwestią jest ewangelizacja porzez prasę katolicką i znając problemy związane z jej dystrybucją przy parafii chcemy zaproponować rozwiązanie.

Przygotowaliśmy ofertę stojaków na prasę do umieszczenia w kościele.  Zostały one zaprojektowane w trzech wersjach gabarytowych, tak aby jak najlepiej spostać oczekiwaniom i potrzebom.

Zobacz ofertę: KLIKNIJ TUTAJ

Ewangelizacja dzieci poprzez prasę!

W okresie Wielkiego Postu jest możliwość zamówienia u nas archiwalnych numerów Promyczka Dobra i Małego Promyczka. Miesięczniki pakujemy losowo w pakiet 50 i 100 sztuk w cenach promocyjnych. Promocja trwa od 17.02. do 25.03 lub wyczerpania puli archiwalnych numerów. 

Zamówienia dokonywać można przez nasz sklep.promyczek.pl 

W styczniowym oraz lutowym numerze Małego Promyczka publikujemy kartonowe elementy z piękną grafiką Karoliny Kucharskiej, które umożliwiają dzieciom przeprowadzenie inscenizacji przypowieści o Miłosiernym Ojcu. Co ciekawe, postaci zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ukazać różne emocje: radość, smutek czy złość.

 

Z dniem 1 stycznia 2021 roku redakcja Promyczka Dobra podjęła współpracę z Papieskim Dziełem Misyjnym. 

Owocem tej współpracy jest strona o misyjnym zaangażowaniu dzieci "Dzieci dzieciom misji". W styczniowym numerze dzieci będą mogły się dowiedzieć, gdzie w świecie można znaleźć PDMD i co to znaczy, że Dzieło jest "papieskie". W każdym numerze pojawi się Papieska Intencja Modlitewna.

Serdecznie zapraszamy do lektury. A jeżeli zainteresowała was działalność Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieciom zapraszamy na stronę dzieciom-misji.missio.org.pl. 

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci dąży do rozpalenia w sercach katolickich dzieci miłości do misji oraz poczucia solidarności, tak duchowej, jak i materialnej, wobec rówieśników na całym świecie. Dzieło stara się zwrócić uwagę najmłodszych chrześcijan na potrzeby ich braci nie znających jeszcze Pana Jezusa. 

Wraz z Nowym Rokiem 2021 rozpoczynamy w Małym Promyczku współpracę z Siostrami ze Zgromadzenia Kapucynek NSJ, które poprowadzą rubrykę OPOWIEM CI O JEZUSIE.

"Opowiem Ci o Jezusie" to cykl komentarzy do niedzielnych ewangelii wraz z ciekawymi zadaniami dla maluchów.

💗Ogromnie się cieszymy i mamy nadzieję, że słowo głoszone przez Siostry pomoże waszym dzieciom nawiązywać relację z Jezusem!

 

Siostry Kapucynki zajmują się posługą wśród dzieci i młodzieży, przede wszystkim tworząc dla nich DOM. W Polsce zbudowały już trzy takie domy, a trwają prace nad kolejnym w Wąwolnicy. Jeżeli chcecie poznać bliżej Siostry Kapucynki oraz ich dzieło, zajrzyjcie tutaj: domdladzieciakow.pl

 

    Nawiązując do ogólnoświatowej inicjatywy - MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU - która zrodziła się w stolicy Wenezueli w 2005 roku, serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę piękną modlitwę. W ten sposób nawiążemy do słów św. O. Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”.

Gorąco zapraszamy dzieci na nabożeństwo różańcowe do kościoła parafialnego w niedzielę 18.10.2020 roku.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć TUTAJ
Można się włączyć w tę akcję korzystając ze strony: WWW.MODLITWAMILIONADZIECI.PL

Polecane produkty Wydawnictwa PROMYCZEK