YouTube Facebook

Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży uzdolnionej muzycznie w wieku od 12 do 19 lat z terenu Województwa Małopolskiego. Prowadzić je będą wykładowcy akademiccy, muzycy i osoby mające duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą:

Joanna Wójtowicz – dyrygentka i wokalistka, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie,

Katarzyna Rogal – dyrygentka i wokalistka - studentka Akademii Muzycznej w Krakowie,

Dariusz Janus – kompozytor i producent muzyczny, wykładowca akademicki

Witold Góral – kompozytor, muzyk i aranżer

Łukasz Sobczyk – muzyk i aranżer

Milenia Małecka-Rogal – choreograf i dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Ks. Andrzej Mulka – dyrektor Wydawnictwa PROMYCZEK.

 

Etap 1 – w dniach 15-16 oraz 23-24 października 2021 Zajęcia „on-line” dla szerokiego grona zainteresowanych osób.

Etap 2 – w dniach 20-21 oraz 27-28 listopada 2021 Zajęcia warsztatowe w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Etap 3 – 28 listopada 2021 Koncert finałowy w Centrum Kultury w Żabnie rejestrowany dla potrzeb wydania płyty DVD oraz transmisja internetowa.

 

 

Tworzymy nowy film rysunkowy dla dzieci przybliżający osobę św. Maksymiliana Marię Kolbe.

Film zatytułowaliśmy „Szalony Maks”, ponieważ bracia św. Maksymiliana często nazywali go szaleńcem Niepokalanej. Niektórzy żartobliwie zwracali się do niego „Szalony Maksio”. Jego pomysły były szalone i niesamowite, ale wszystkie na większą chwałę Niepokalanej – powiedział  ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa Promyczek.

Film „Szalony Maks” będzie miał 12 minut. Do tworzenia postaci i animacji przystąpiła cała ekipa bielskiego studia, którą to kieruje reżyser Marek Burda. Autorką scenariusza jest Krystyna Blachura ze Studia Filmów Rysunkowych. Umieściła w nim m.in. historie z dzieciństwa bohatera. Producentem wykonawczym ze strony Studia jest jego dyrektor Maciej Chmiel.

Muzykę do filmu zrealizował Joachim Mencel. Wydawnictwo zaprosiło do nagrań Piotra Klimę z Katowic i Antoninę Kruszyńską z Cieszyna, którzy są laureatami Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej “Skowroneczek”, a także dzieci z zespołu “Promyczki Dobra”.

 

Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie i nadesłane prezentacje. Podziękowania składamy także  Rodzicom i Nauczycielom doceniając ich zaangażowanie przy realizacji nagrań. Wpłynęły 93 zgłoszenia: 46 w grupie młodszej oraz 47 w grupie starszej.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 5 sierpnia, w czwartek o godz. 15:00 w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. 

Lista finalistów dostępna jest w zakładce konkursu TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie przedszkolaki i uczniów z młodszych klas szkoły podstawowej.  Poznajcie "Legendę o cudownym obrazie" i wyrecytujcie lub pięknie przeczytajcie jej tekst. Więcej informacji w zakładce KONKURSY.

 

Rozmawiam z Łukaszem Zabdyrem, który od ponad 20 lat jest szczęśliwym mężem jednej żony i ojcem trójki dzieci, a od 25 lat jest grafikiem i zajmuje się ilustracją książek dla dzieci.

– Łukaszu, w majowym numerze miesięcznika dla dzieci „Promyczek Dobra” ukaże się pierwszy odcinek twojego komiksu Święty Józef – opiekun Odkupiciela. Skąd pomysł na komiks o Świętym Józefie? Wiem, że powstał on jeszcze przed ogłoszeniem roku tego świętego.

– Kilka lat temu byłem z rodziną w górach, w miejscowości Małe Ciche. Tam znajduje się przepiękna drewniana świątynia, której patronem jest Święty Józef. Szczególną uwagę przykuwa w niej ołtarz główny, w którym centralne miejsce zajmuje figura Józefa przebranego w góralski strój. Było to dla mnie inspiracją, aby zastanowić się nad postacią Józefa i nad jego obecnością w moim życiu. Przekaz ewangeliczny, który stanowi podstawę do snucia opowieści na temat Świętego Józefa, jest dość skąpy, natomiast mamy wiedzę archeologiczną i historyczną zgromadzoną przez setki lat. Wiemy, jak wygląda Ziemia Święta, możemy odtworzyć stroje z tej epoki i na tej bazie możemy stworzyć historię przybliżającą postać Józefa. Rozważając te kwestie, wpadłem na pomysł, żeby stworzyć krótką historię przeznaczoną nie tylko dla dzieci czy młodzieży, ale też dla starszych – nawet dla mnie samego – aby tę postać poznać lepiej: zobaczyć, w jakim miejscu Józef żył, jak się ubierał, jak wyglądała świątynia, do której chodził z Maryją i Jezusem składać ofiary. To wszystko jest opisane w Ewangelii, natomiast trudno sobie to wyobrazić. Komiks daje taką możliwość, gdyż oprócz tekstu jest tu również obraz.

Poznaj przyjaciół świętego Józefa!

Trwa Rok św. Józefa. Z tej okazji zapraszamy Was na kanał YouTube Promyczek NS , gdzie dziewiętnastego dnia miesiąca do końca roku 2021 będziemy publikowali krótkie filmy ze świadectwem osób.

W pierwszym odcinku wystąpi biskup kaliski Damian Bryl. Aby zobaczyć kliknij TUTAJ.

 

Prasa katolicka pomaga i wspiera w działaniach duszpasterskich. Przedstawia chrześcijański punkt widzenia na większość ważnych społecznie i życiowo kwestii. Pomaga również rodzicom w katolickim wychowaniu ich dzieci. Wiedząc jak ważną kwestią jest ewangelizacja porzez prasę katolicką i znając problemy związane z jej dystrybucją przy parafii chcemy zaproponować rozwiązanie.

Przygotowaliśmy ofertę stojaków na prasę do umieszczenia w kościele.  Zostały one zaprojektowane w trzech wersjach gabarytowych, tak aby jak najlepiej spostać oczekiwaniom i potrzebom.

Zobacz ofertę: KLIKNIJ TUTAJ

Ewangelizacja dzieci poprzez prasę!

W okresie Wielkiego Postu jest możliwość zamówienia u nas archiwalnych numerów Promyczka Dobra i Małego Promyczka. Miesięczniki pakujemy losowo w pakiet 50 i 100 sztuk w cenach promocyjnych. Promocja trwa od 17.02. do 25.03 lub wyczerpania puli archiwalnych numerów. 

Zamówienia dokonywać można przez nasz sklep.promyczek.pl 

Wraz z Nowym Rokiem 2021 rozpoczynamy w Małym Promyczku współpracę z Siostrami ze Zgromadzenia Kapucynek NSJ, które poprowadzą rubrykę OPOWIEM CI O JEZUSIE.

"Opowiem Ci o Jezusie" to cykl komentarzy do niedzielnych ewangelii wraz z ciekawymi zadaniami dla maluchów.

💗Ogromnie się cieszymy i mamy nadzieję, że słowo głoszone przez Siostry pomoże waszym dzieciom nawiązywać relację z Jezusem!

 

Siostry Kapucynki zajmują się posługą wśród dzieci i młodzieży, przede wszystkim tworząc dla nich DOM. W Polsce zbudowały już trzy takie domy, a trwają prace nad kolejnym w Wąwolnicy. Jeżeli chcecie poznać bliżej Siostry Kapucynki oraz ich dzieło, zajrzyjcie tutaj: domdladzieciakow.pl

 

W styczniowym oraz lutowym numerze Małego Promyczka publikujemy kartonowe elementy z piękną grafiką Karoliny Kucharskiej, które umożliwiają dzieciom przeprowadzenie inscenizacji przypowieści o Miłosiernym Ojcu. Co ciekawe, postaci zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ukazać różne emocje: radość, smutek czy złość.

 

Z dniem 1 stycznia 2021 roku redakcja Promyczka Dobra podjęła współpracę z Papieskim Dziełem Misyjnym. 

Owocem tej współpracy jest strona o misyjnym zaangażowaniu dzieci "Dzieci dzieciom misji". W styczniowym numerze dzieci będą mogły się dowiedzieć, gdzie w świecie można znaleźć PDMD i co to znaczy, że Dzieło jest "papieskie". W każdym numerze pojawi się Papieska Intencja Modlitewna.

Serdecznie zapraszamy do lektury. A jeżeli zainteresowała was działalność Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieciom zapraszamy na stronę dzieciom-misji.missio.org.pl. 

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci dąży do rozpalenia w sercach katolickich dzieci miłości do misji oraz poczucia solidarności, tak duchowej, jak i materialnej, wobec rówieśników na całym świecie. Dzieło stara się zwrócić uwagę najmłodszych chrześcijan na potrzeby ich braci nie znających jeszcze Pana Jezusa. 

Polecane produkty Wydawnictwa PROMYCZEK