YouTube Facebook

Już wkrótce w tym miejscu będziecie mogli zobaczyć jak dobrze można się bawić przy piosence

"My jesteśmy krasnoludki"

Zapraszamy do wspólnego śpiewu i zabawy

 

 

💗Wraz z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie zapraszamy najmłodszych do krakowskich Łagiewnik i Białe Morza na wspólną modlitwę w szósty dzień trwającej nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

👉Grupy przedszkolne i żłobkowe oraz indywidualnych uczestników zapraszamy na godz. 9:15 przy Sanktuarium Św. Jana Pawła II skąd wyruszymy w pielgrzymkę do leżącego nieopodal Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

👉Na godzinę 15:00 zapraszamy wszystkie dzieci (te starsze i te młodsze) na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Zgłoszenia grup pielgrzymkowych prosimy kierować mailowo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do kontynuowania Modlitewnej Autostrady Dzieci - modlitwy o pokój na Ukrainie za wstawiennictwem bł. Karola Acutisa w czasie nabożeństw drogi krzyżowa w piątki Wielkiego Postu 2023. Modlitwa ta została zapoczątkowana w diecezji Tarnowskiej 11.03.2022  na antenie radia RDN z inicjatywy Wydawnictwa PROMYCZEK.

Chcemy budować Modlitewną Autostradę Dzieci za wstawiennictwem bł. Karola Acutisa. Ta budowa rozpoczęła się drogą krzyżową w piątek 11.03.2022 roku o godzinie 15.30 w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Zaproszono na nią dzieci przygotowujące się do I komunii świętej w Nowym Sączu i okolicy.

Drugim etapem tej budowy jest również droga krzyżowa prowadzona przez dzieci pierwszokomunijne, a transmitowana na antenie Radia RDN i przez media społecznościowe Wydawnictwa PROMYCZEK o godz. 17.15.

Trzecim etapem jest aplikacja: Modlitewna Autostrada Dzieci. Jest ona oczywiście darmowa i ogólnie dostępna, a dzieci, które ją pobiorą mogą korzystać zarówno z zamieszczonych tekstów drogi krzyżowej (do samodzielnego czytania) jak również z plików dźwiękowych. W nagraniach drogi krzyżowej brały udział wybrane dzieci z klas trzecich katolickich szkół podstawowych z Nowego Sącza, Jezuickiego Centrum Edukacji oraz szkół im. Jana Pawła II i Stefana Kard. Wyszyńskiego. Do nagrań włączył się również zespół Promyczki Dobra, który ubogacił modlitwę pięknym śpiewem. Na tę okazję krakowski kompozytor Piotr Pałka napisał specjalne wezwanie: O dobry Boże, miej miłosierdzi dla nas i całego świata, oraz Królowo Pokoju, módl się za nami.

Rozważania do drogi krzyżowej również zostały wybrane na drodze konkursowej. Spośród pięciu propozycji, które przygotowali: ksiądz proboszcz, ksiądz katecheta, siostra zakonna, osoba świecka i rodzina, ponad dwudziestoosobowe grono konsultantów wybrało propozycję ks. Stanisława Kumiegi, proboszcza ze Słopnic – długoletniego misjonarza na Ukrainie.

Ks. Andrzej Mulka

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim OPOWIEŚCI POD GRUSZĄ.

Pragniemy, aby dzieci zachęcone przykładem bł. Karoliny Kózkówny opowiadały o Bogu swoim rówieśnikom. Dlatego też, zachęcamy uczniów szkoły podstawowej (kl. 1-6) do przedstawienia własnymi słowami jednej, dowolnie wybranej przypowieści Pana Jezusa. Opowiadania mogą być napisane własnoręcznie, czytelnym pismem lub na komputerze.

Na opowiadania przesłane pocztą tradycyjną czekamy do końca listopada br.

Regulamin: TUTAJ

Karta uczestnictwa: TUTAJ

Polecane produkty Wydawnictwa PROMYCZEK