YouTube Facebook

Spis treści

UWAGA!

Z powodu sytuacji w kraju i na świecie, nie jesteśmy w stanie odpowiedziec na pytanie czy i kiedy odbędzie się tegoroczna Pielgrzymka Przedszkolaków. Prosimy o śledzenie informacji na stronie lub o zapytania bezpośrednio na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta sympatyczna inicjatywa pojawiła się bardzo spontanicznie w Roku Przedszkolaka 2008/2009 ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W porozumieniu z siostrami zakonnymi prowadzącymi przedszkola zdecydowaliśmy się na Pierwszą Pielgrzymkę Przedszkolaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w piątek przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Pomysł tak się spodobał, że odtąd co roku w dniu modlitw za dzieci (w środę podczas nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia) dzieci z krakowskich i okolicznych przedszkoli spotykają się na modlitwie przed obrazem Jezu Ufam Tobie. Oprócz katechezy i modlitwy w kościele, dzieci zapraszane są do wspólnego śpiewania i zabawy przy polowym ołtarzu wraz z zespołem Promyczki Dobra.

W 2014 roku z okazji kanonizacji Jana Pawła II pielgrzymowaliśmy z dziećmi z Łagiewnik do Sanktuarium św. Jana Pawła II. W następnym roku, ze względów organizacyjnych, zmieniliśmy kierunek: rozpoczęliśmy pielgrzymkę w Sanktuarium św. Jana Pawła II i pielgrzymowaliśmy do Łagiewnik.

XIII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

  Program szczegółowy: 

od godz. 10:00  Quest „Apostołowie Miłosierdzia” teren Sanktuarium*

11:00 film Aureola „Święty Jan Paweł II” (15 min) - aula przy Bazylice I tura (BRAK MIEJSC)

11:30 Bazylika Bożego Miłosierdzia wspólna modlitwa Koronką

12:00 film Aureola „Św. Jan Paweł II”(15 min) aula przy Bazylice, II tura 

12:30 koncert Promyczków Dobra, Ołtarz Polowy

 

Zapraszamy serdecznie na trzynastą Pielgrzymkę Przedszkolaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. W tym roku, po raz pierwszy proponujemy dzieciom udział w grze „Apostołowie Miłosierdzia” w formie questu. Mapę gry będzie można odebrać przy Auli św. Jana Pawła II przy Bazylice od godz. 10. Gra, w formie zagadek, które należy samodzielnie rozwiązać opowie dzieciom o osobach św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II.

Odbędą się również dwa pokazy filmów „Św. Jan Paweł II” z serii Aureola w auli przy Bazylice. Ze względu na ograniczoną liczbę widowni należy zgłosić swój udział wcześniej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przedszkola zostaną poinformowane na którą godzinę mają rezerwację pokazu (godz. 11 lub 12). Przy większej liczbie zgłoszeń rozważamy trzeci seans o godz. 12:20.

Najważniejszym wydarzeniem XIII Pielgrzymki Przedszkolaków będzie wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w Bazylice o godz. 11:30. Prosimy o wyznaczenie dzieci do mówienia wezwań.

Na zakończenie zapraszamy pod Ołtarz Polowy godz. 12:30, gdzie odbędzie się koncert Promyczków Dobra i wspólna zabawa na chwałę Panu Bogu.

* Quest „Apostołowie Miłosierdzia”

Mapę można odebrać od godz. 10 do godz. 11 przy wejściu do Auli św. Jana Pawła II przy Bazylice (wejście przy Kaplicy Wieczystej Adoracji). Gra powinna zająć maksymalnie 1 godzinę czasu. 


XII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

W wydarzeniu wzięło udział ponad 540 dzieci wraz z opiekunami.

Relacja w krakowskim Gościu Niedzielnym TUTAJ