YouTube Facebook

Zachęcamy do kontynuowania Modlitewnej Autostrady Dzieci - modlitwy o pokój na Ukrainie za wstawiennictwem bł. Karola Acutisa w czasie nabożeństw drogi krzyżowa w piątki Wielkiego Postu 2023. Modlitwa ta została zapoczątkowana w diecezji Tarnowskiej 11.03.2022  na antenie radia RDN z inicjatywy Wydawnictwa PROMYCZEK.

Chcemy budować Modlitewną Autostradę Dzieci za wstawiennictwem bł. Karola Acutisa. Ta budowa rozpoczęła się drogą krzyżową w piątek 11.03.2022 roku o godzinie 15.30 w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Zaproszono na nią dzieci przygotowujące się do I komunii świętej w Nowym Sączu i okolicy.

Drugim etapem tej budowy jest również droga krzyżowa prowadzona przez dzieci pierwszokomunijne, a transmitowana na antenie Radia RDN i przez media społecznościowe Wydawnictwa PROMYCZEK o godz. 17.15.

Trzecim etapem jest aplikacja: Modlitewna Autostrada Dzieci. Jest ona oczywiście darmowa i ogólnie dostępna, a dzieci, które ją pobiorą mogą korzystać zarówno z zamieszczonych tekstów drogi krzyżowej (do samodzielnego czytania) jak również z plików dźwiękowych. W nagraniach drogi krzyżowej brały udział wybrane dzieci z klas trzecich katolickich szkół podstawowych z Nowego Sącza, Jezuickiego Centrum Edukacji oraz szkół im. Jana Pawła II i Stefana Kard. Wyszyńskiego. Do nagrań włączył się również zespół Promyczki Dobra, który ubogacił modlitwę pięknym śpiewem. Na tę okazję krakowski kompozytor Piotr Pałka napisał specjalne wezwanie: O dobry Boże, miej miłosierdzi dla nas i całego świata, oraz Królowo Pokoju, módl się za nami.

Rozważania do drogi krzyżowej również zostały wybrane na drodze konkursowej. Spośród pięciu propozycji, które przygotowali: ksiądz proboszcz, ksiądz katecheta, siostra zakonna, osoba świecka i rodzina, ponad dwudziestoosobowe grono konsultantów wybrało propozycję ks. Stanisława Kumiegi, proboszcza ze Słopnic – długoletniego misjonarza na Ukrainie.

Ks. Andrzej Mulka

Polecane produkty Wydawnictwa PROMYCZEK