YouTube Facebook

Zespół PROMYCZKI DOBRA, a wcześniej PROMYCZKI to zespół dziecięcy działający w Nowym Sączu od 1991 roku. Przez długi czas dzieci z zespołu śpiewały lubiane piosenki pielgrzymkowe i oazowe. W roku 2003 zespół rozpoczął współpracę z kompozytorem i pianistą jazzowym Joachimem Menclem, który dla zespołu komponuje piosenki, tworzy aranżacje i jest producentem muzycznym nowych płyt. Z okazji Roku Wiary (2013) roku zespół zwrócił się z prośbą do krakowskiego kompozytora Piotra Pałki o skomponowanie pieśni liturgicznych i części stałych na msze dla dzieci. Kontynuacją tej współpracy jest nagranie Koronki do Bożego Miłosierdzia, która towarzyszyła pielgrzymom podążającym do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w czasie ŚDM – Kraków 2016. Począwszy od 2015 roku zespół włączył do swojego repertuaru kompozycje Dariusza Janusa napisane do serii filmów AUREOLA – od Stanisława do Karola. Zespół występuje zarówno w składzie bardzo kameralnym (7-15 osób śpiewa do podkładu muzycznego) jak również z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków. W 2015 roku zespół nagrał płytę CD „Z kolędą u Jana Pawła II” na której dzieciom towarzyszy Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza. Wielkim zaszczytem dla zespołu było pożegnanie papieża Franciszka na lotnisku BALICE po ŚDM Kraków 2016.

 

 

ZAMÓW ONLINE PŁYTY CD: sklep.promyczek.pl 

ZAMÓW ONLINE PODKŁADY MP3: sklep.promyczek.pl 


 

 

Zespół koncertował wiele razy w kraju i za granicą m.in. w Watykanie z okazji imienin Jana Pawła II, w Sali W. Lutosławskiego przy TVP, w Sali Kongresowej, w Zamku Królewskim. Nagrania zespołu często goszczą na antenie wielu rozgłośni radiowych, m.in. Polskie Radio pr. 1, Radio Maryja i wiele rozgłośni diecezjalnych. Zespół brał udział w programach TVP „Ziarno”, „Czasy”, „Między ziemią a niebem”, „Od przedszkola do Opola”. Dużym powodzeniem cieszą się teledyski zespołu oraz koncerty kolędowe: „Kolędy wielu pokoleń (2012)” nagrane dla Telewizji Kraków oraz „Z kolędą u Jana Pawła II” (2015)– nagrany dla TV TRWAM. W 2016 roku zespół żegnał na lotnisku w Balicach Ojca Świętego Franciszka.

Kontakt z zespołem przez Wydawnictwo PROMYCZEK tel. +48 18 443-44-00, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 


WERSJE KARAOKE:

Kilka teledysków zespołu przygotowaliśmy w wersji karaoke


 

KOLĘDY I PASTORAŁKI:

Koncerty kolęd w wykonaniu zespołu
("Z kolędą u Jana Pawła II" oraz "Kolędy wielu pokoleń")

 


 

PIEŚNI I MODLITWY: