YouTube Facebook

Wasz Kolega - Hugo - poszukując ciekawych historii w książkach, odnajduje swojego imiennika, który żył w Hiszpanii, ponad 600 lat temu. Wędrując z nim do Barcelony i i do maryjnego sanktuarium w Montserrat, dowiaduje się, jak żyli ludzie w czasach średniowiecza. W każdym odcinku poznajemy aspekty wiary chrześcijańskiej, wplecione w zabawne, codzienne wydarzenia i przygody głównego bohatera.

Film odpowiedni dla dzieci w wieku 4+. W klasach 1-3 historia Hugo może zostać wykorzystana do omówienia następujących problemów: rozłąka rodziny, emigracja za pracą, świadectwo wiary, niesłuszne pomówienie, zazdrość.

 

 1. Pielgrzym- Hugo nie zna Jezusa. Poznaje pielgrzyma, który wędruje do sanktuarium. Poznaje również grupę cyrkowców, którzy wierzą i żyją wiarą. 
 2. Podróż- Hugo poznaje franciszkanina. Dowiaduje się, że życie jest przygodą, a naszym powołaniem jest życie w przyjaźni z Bogiem.
 3. Miasto- Pierwsze doświadczenie przebywania w świątyni. Hugo doznaje tutaj spokoju i ciszy. 
 4. Kajdany- Najgroźniejsze są dla człowieka wewnętrzne kajdany. Hugo dowiaduje się, że tylko Jezus może te kajdany zerwać i dać człowiekowi wolność.
 5. Tajemniczy człowiek- Hugo dowiaduje się, że słowo "Kościół" ma dwa znaczenia. Z jednej strony jest to kamienny budynek, z drugiej strony jest to wspólnota ludzi, którzy wyznają tą samą wiarę w Jezusa.
 6. Wreszcie razem- Rodzina Hugo, wreszcie po długiej rozłące może w końcu być razem. Jakże teraz z radością można modlić się wspólnie modlitwą "Ojcze Nasz".
 7. Montserrat- Hugo poznaje człowieka, który prowadzi życie monastyczne. Docenia drogę i praktykę pielgrzymki do sanktuarium. 
 8. Wolność- Hugo stawia czoła rzeczywistości dobra i zła oraz kwestii dlaczego istnieją dobrzy i źli ludzie. Dochodzi do wniosku, że tylko będąc w przyjaźni z Jezusem, prosząc o pokój i przebaczenie możemy uzyskać prawdziwą wolność.
 9. Próba- Pracodawca Hugo, jest zazdrosny o zręczność swojego ucznia. Psuje jego pracę i oskarża. Podczas pożaru Hugo ratuje dobytek swojego pracodawcy. Doświadcza silnego napięcia, między niechęcią do pracodawcy a chęcią wybaczenia.
 10. Bicie dzwonów- Umiera opatrzony wiatykiem, przyjaciel Hugo- stary dzwonnik. Dowiadujemy się o genezie procesji na Boże Ciało. Walka Dawida z Goliatem została porównana do walki między aniołami i demonami.
 11. Chrzciny- Minęło 5 lat. Hugo i Klara zostają rodzicami chrzcielnymi dla wnuka mistrza szewca. Jesteśmy świadkami obrzędu chrztu w średniowieczu.
 12. Koniec waśni- Hugo i Klara pomagają rannym, którzy przybyli statkiem do miasta. Jeden z nich prosi Hugo o opiekę nad dwójką dzieci. Teraz Hugo jest apostołem Jezusa i wprowadza chłopców w tajniki wiary. 
 13. Ciąg dalszy nastąpi- Hugo i Klara, wraz ze swoimi podopiecznymi organizują pielgrzymkę do Świętej Góry Monserrat. Hugo zastanawia się, czy w ciągu stuleci będą pojawiali się nowi chrześcijanie.

Czas: 78 min (13 części po ok. 6 min)


 

ZAMÓW ONLINE: sklep.promyczek.pl


Szczegółowe informacje

Opakowanie    slim
Rok wydania 2018
Producent Goya Producciones
Czas trwania 13 x ~6 min.
Dubbing PL
Nośnik DVD
Licencja Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK