YouTube Facebook

Niezwykłe spotkanie z niezwykłą księgą

Film dla dzieci Biblia Niezwykła księga to zaproszenie, aby pokazać dzieciom Pismo Święte jako interesującą i inspirującą księgę. Dwie wesołe myszki: energiczny Warkot i mała Riki zabiorą dzieci w muzyczną podróż w świat Biblii, a ich przewodnikiem będzie nie kto inny, jak utytułowany mysi profesor dr Tadeusz Dobromysz. Dzieci dowiedzą się, że Biblia „To nie są tylko słowa, nie tylko papier, druk. To miłosny jest list, co z góry nam przysłał jedyny Bóg”.

 

Filmy dla dzieci zostały wydane w formie książeczki z łamigłówkami: labirynty, przeskakiwanki i kolorowanki to tylko niektóre propozycje dla najmłodszych. Dla wytrwałych odkrywców Biblii Wydawnictwo PROMYCZEK przygotowało niespodziankę: co miesiąc wśród prawidłowych odpowiedzi nadesłanych do siedziby wydawnictwa rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody!

 

 

Na dołączonej do łamigłówek płycie DVD znalazły się trzy półgodzinne filmy animowane dla dzieci z pełnym dubbingiem aktorskim:

  1. Niezwykła księga Biblia-dzieci nauczą się o autorach, księgach i historii powstawania Pisma świętego oraz zapoznają się z kluczowymi historiami biblijnymi.
  2. Niezwykłe historie z Biblii-dzieci przeniosą się w przeszłość i będą świadkami cudów jakie wydarzyły się w historii: od przejścia przez Izraelczyków przez Morze Czerwone po cudowne rozmnożenie chleba przez Jezusa.
  3. Niezwykłe dzieci z Biblii-Być dzieckiem to najwspanialsza rzecz na świecie! Do takiego wniosku dochodzą bohaterowie filmu, dwie myszki: Warkot i Riki kiedy poznają historie biblijne, w których Bóg roztacza opiekę nad dziećmi i chroni je przed zagrożeniami.

Sięgnijcie wraz z dziećmi po naszą filmową propozycję, „bo Biblia opowieści pełna jest – to jasne, że dla siebie coś w niej znajdziesz, a ja znajdę to, co wciągnie mnie"

Filmy religijne dla dzieci Biblia Niezwykła Księga (wersja oryginalna The Amazing Book) powstały w roku 1988 w pracowni Alpha Omega Publications. Filmy są pomocne rodzicom, katechetom we wprowadzaniu dzieci w świat wartości chrześcijańskich. Wielkim atutem są tutaj wesołe, łatwo wpadające w ucho piosenki, które zdecydowanie rekompensują brak nowoczesnej kreski w animacji. Wydawnictwo PROMYCZEK zdecydowało się na wznowienie tej serii religijnych filmów dla dzieci, po pierwsze po wielkim sukcesie pierwszej wersji polskiej (w roku 2002) oraz po drugie, ze względu na nieprzemijające, uniwersalne treści przekazywane dzieciom.

ZAMÓW ONLINE: sklep.promyczek.pl 


 

Szczegółowe informacje

Rok wydania   2016 (wydanie wznowione)
Producent Alpha Omega Productions
Czas trwania 3 x 30 min
Dubbing polski
Nośnik DVD
Licencja Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK