YouTube Facebook

Aplikacja
MAD - Modlitewna Autostrada Dzieci
do pobrania z Google Play

    Trwało to trochę dłużej niż myśleliśmy, ale i tak w rekordowo krótkim czasie udało się przygotować i uruchomić aplikację z drogą krzyżową dla dzieci w intencji pokoju na Ukrainie. Nazwaliśmy ją Modlitewna Autostrada Dzieci, co nawiązuje do myśli bł. Karola Akutisa – patrona Internetu i zakłada rozwój aplikacji, która ma pomagać dzieciom w rozwoju modlitewnym. Ta inicjatywa Wydawnictwa PROMYCZEK, której pobłogosławił Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, została  zapoczątkowana w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu i na antenie Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

    Rozważania drogi krzyżowej zostały wybrane na drodze konkursowej i ich autorem jest ks. Stanisław Kumiega, wieloletni misjonarz na Ukrainie i Anna Więcek, katechetka ze Słopnic Górnych. W nagraniach brały udział wybrane dzieci z klas trzecich katolickich szkół podstawowych z Nowego Sącza, Jezuickiego Centrum Edukacji oraz szkół im. Jana Pawła II i Stefana Kard. Wyszyńskiego. Do nagrań włączył się również zespół Promyczki Dobra, który ubogacił modlitwę pięknym śpiewem. Na tę okazję krakowski kompozytor Piotr Pałka napisał specjalne wezwanie:

O dobry Boże, miej miłosierdzie dla nas i całego świata, oraz Królowo Pokoju, módl się za nami.

Przygotowania dzieci do nagrań koordynował Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Oprócz tekstów drogi krzyżowej w języku polskim i ukraińskim dzieci mogą posłuchać wersji rozważań czytanych przez swoich rówieśników jak również przez księdza prepozyta sądeckiej kapituły kolegiackiej.

Na razie aplikacja jest dostępna tylko na urządzeniach z systemem operacyjnym Android, ale jeżeli będzie się ona cieszyła powodzeniem to przygotujemy również wersję na iOS.

Aplikacja jest bezpłatna, ponieważ koszty związane z realizacją aplikacji pokryła sądecka firma KORAL – producent lodów, które cieszą się wielką popularnością wśród najmłodszych. Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play oraz na stronach internetowych Wydawnictwa Promyczek i Diecezji Tarnowskiej.

Aplikacja jest dostępna pod linkiem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.NeuronShot.Mad28

   

Polecane produkty Wydawnictwa PROMYCZEK